Вікісховище:Адміністратори/Як стати
Як стати адміністратором?
Перш за все, подумайте чи стати адміністратором це найкращий для Вас шлях працювати у проекті. Досвід свідчить, що чудові вкладники контенту часто зменшують свою активність через завали роботи по підтримці проекту коли вони стають адміністраторами, а це те чого нам би найменше хотілось. Тож, будь ласка, беріть участі у розвитку проекту використовуючи Ваші найкращі вміння та розумійте, що є багато шляхів отримати визнання спільноти окрім отримання прапору адміністратора. Статус адміністратора на Вікісховищі це не почесна нагорода за видатний внесок до контенту проекту, а лише річ, яка надає додаткові інструменти для людей які показують, що вони хочуть займатись прибиранням.
Подумайте чи Вам дійсно потрібні адміністративні інструменти для роботи якою Ви хочете зайнятись. Спільнота не роздає інструменти тим, хто скоріше за все не потребує або не використовуватиме їх. Тож якщо Вам потрібні інструменти лише на обмежений час, або з метою підчистити власний внесок, будь ласка, попросіть існуючого адміністратора допомогти Вам.
Від адміністраторів очікується залишатись значно активними тут, тож якщо після обрання Ви припините використовувати інструменти впродовж тривалого проміжку часу, то Ви автоматично їх втратите відповідно до наших правил позбавлення прапору адміністратора. Як адміністратор Вам слід очікувати те, що Ви повинні бути доступними на Вікісховищі у певній значній мірі (сторінка користувача, на якій написано прохання залишати повідомлення до Вас у якомусь іншому проекті не вважається прийнятною практикою для адміністраторів).
Більше інформації про роль адміністраторів у спільноті можна знайти на сторінці Commons:Guide to adminship.
У нас немає строгих правил, які вказують мінімальний проміжок часу який Вам треба пробути активним на Вікісховищі чи мінімальне число редагувань, які дають право подаватись у адміністратори. Однак, вимога про те що Ви є досвідченими та довіреним учасником спільноти Вікісховища зазвичай означає, що перед поданням заявки Ви мали широкий та глибокий досвід тут і здатні це продемонструвати. Якщо Ви є адміністратором та досвідченим користувачем у іншому проекті, зазначте це всіма можливими способами, але розумійте, що сам по собі досвід поза Вікісховищем зазвичай не є достатнім.
Хоча це не обов'язково, часто гарною ідеєю є звернутись до існуючих адміністраторів з метою отримати відгук про Ваш досвід та підхід. Можливо у Вас вийде зробити так, що інший адміністратор номінує Вас, але самономінації також є дозволеними.
Коли Ви запитуєте прапор адміністратора, спільнота розгляне Вашу здатність відповідати ролі адміністратора. Окремі члени спільноти Вікісховища мають різноманітні очікуваннявід кандидатів. Можливо Ви захочете проглянути деякі заархівовані заявки з метою отримати розуміння того що людям потрібно. Як практична річ, користувачі часто хочуть бачити значний рівень участі у діяльності адміністративного типу, як то запити на вилучення, точна помітка зображень як порушення авторських прав, патрулювання внеску нових користувачів і т.д. Користувачі часто хочуть переконатись, що Ви є частиною спільноти Вікісховища тож дивитимуться яким чином Ви спілкуєтесь із іншими користувачами на сторінках обговорення чи деінде.
Публічне обговореннята голосування
Номінації на адміністратора залишаються відкритими для голосування та коментарів, принаймні, сім днів, якщо тільки їх не було відкликано як неуспішні. Проміжок часу розпочинається коли Ви опублікували Вашу номінацію (якщо самономінація) або коли Ви опублікували свою згоду (якщо хтось інший номінував Вас). Укінці цього проміжку часу номінацію буде закрито бюрократом, котрий надасть або відмовить у наданні прапору. Номінацію може бути залишено відкритою на додаткових сім днів, або вказаний більший термін, якщо бюрократ вирішить що є така потреба.
Як правило, для отримання прапору необхідно набрати принаймні 75% голосів підтримки, при цьому голосів «За» повинно бути хоча б 8. Голоси незареєстрованих користувачів не враховуються чисельно, але такі користувачі, тим мне менш, можуть залишати свої думки про кандидата. Однак, бюрократ, що закриватиме номінацію, не обов'язково повинен базувати своє рішення стосовно консенсусу спільноти на сирих числах. Серед іншого, бюрократ, що закриватиме номінацію, може враховувати силу наведених аргументів та досвід та знання користувачів, що висловили свої коментарі. Наприклад, коментарі та голоси користувачів, внесок до Вікісховища яких дорівнює нулю, або ж є дуже малим, можуть бюрократом, на його розсуд, не враховуватись.
Якщо номінація є успішною, то бюрократ, що її закриватиме, надасть номінанту адміністративні права.
Запити на прапор адміністратора
Коли Ви готові, переконайтесь, що у Вас є сторінка користувача, активуйте електронну пошту у своїх налаштуваннях і, після цього, подавайте заявку, або попросіть Вашого номінатора подати її, рівнем вище на сторінці Commons:Administrators.